Ανακοίνωση

Πρόσκληση σε διαδικτυακή Ενημερωτική Ημερίδα Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού (Σ.Ε.Π.) με τίτλο «H Μετάβαση από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο»

Καλημέρα σας και Καλή εβδομάδα,

Στο πλαίσιο των δράσεων Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού (Σ.Ε.Π.), σας αποστέλλουμε συνημμένα πρόσκληση, αφίσα, πρόγραμμα και δελτίο τύπου για τη διαδικτυακή Ενημερωτική Ημερίδα με τίτλο «H Μετάβαση από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο», η οποία θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 16 Φεβρουαρίου και ώρα 17:00.

Η ημερίδα απευθύνεται σε μαθητές/μαθήτριες της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης Δημοτικού, καθώς και στους γονείς/κηδεμόνες τους.
Σκοπός της είναι η ευαισθητοποίηση και η ενημέρωση όλων των ενδιαφερόμενων για τις εκπαιδευτικές επιλογές που προσφέρει το σύγχρονο εκπαιδευτικό σύστημα μετά το Δημοτικό.

Παρακαλούνται οι Διευθύνσεις Π.Ε. να ενημερώσουν άμεσα τα Δημοτικά σχολεία όλων των τύπων αρμοδιότητάς τους.